Łóżko – jakie wybrać?

Komfort podczas snu, jest kluczowym elementem naszego wypoczynku i regeneracji. Nie tylko fakt jak długo śpimy, ale także na czym, ma tu duże znaczenie. Co więc wybrać?

Rama i materac

Jeśli tylko mamy możliwość, zdecydujmy się na zakup ramy i materaca. Łóżko małżeńskie 180×200 na pewno zapewni większy komfort, niż rozkładana kanapa. Choć trzeba przyznać, że i ich jakość w ciągu ostatnich lat się mocno poprawiła. Istnieje szeroki wybór licznych ram, oraz gotowych zestawów mebli do sypialni. Warto zainwestować w dobry materac, kosztem ramy. Materac ma nam zapewnić ulgę i odpoczynek po całym dniu, zaś rama jest raczej aspektem dekoracyjnym. Bardzo często, producenci mebli dostarczają gotowe rozwiązania, gdzie np. łóżko małżeńskie 180×200 jest już wyposażone w wysokiej jakości materac. W modzie są nie tylko nowoczesne zagłówki, ale także niezmiennie prostota i minimalizm. I jedno i drugie ma wielu fanów i z pewnością każdy znajdzie coś, co nie tylko mu się spodoba, ale także idealnie sprawdzi się w jego wnętrzu, aby zachować spójność stylu i koloru.

A może seria?

Poza pojedynczym meblem, warto także rozważyć zakup serii. Dzięki temu, zaoszczędzimy sobie trudu dopasowywania koloru, faktury, materiału. Takie gotowe zestawy mebli można także nieco modyfikować – dokupić komodę, wybrać inne szafki nocne, czy dodatkowy regał. Przed dokowaniem zakupu, sprawdźmy co dany producent ma w swojej ofercie. Warto w razie pytań, skorzystać z pomocy jakiegoś pracownika. Jeśli decydujemy się na meble tapicerowane, warto zamówić próbki obicia, aby mieć pewność, że wybrany przez nas odcień jest dokładnie taki, jaki chcemy.