Urządzamy sypialnię

Moda na remonty i wystrój wnętrz trwają w najlepsze. Nie dość, że okres wakacyjny często sprzyja początkom remontów, to także w mediach pojawia się coraz więcej programów wnętrzarskich, które inspirują i zachęcają do wprowadzenia zmian.

Meble sypialniane to zawsze trudny wybór. Trzeba pogodzić jednocześnie komfort z funkcjonalnością. Na szczęście wielu producentów mebli, daje gotowe rozwiązania całych serii, dzięki którym nie tylko utrzymamy jeden styl i kolorystykę, ale także możemy zmieniać poszczególne elementy zestawu. Poza gotowymi zestawami, można także zdecydować się na pojedynczy zakup i dowolne łączenie wielu mebli z oferty- w swoją własną całość. I jedno i drugie rozwiązanie ma wielu zwolenników. Najpopularniejsze są stonowane barwy i połączenie bieli, szarości i lekkich pastelowych barw. W sypialni, wybierajmy raczej stonowane barwy, ponieważ jest to miejsce, gdzie mamy się relaksować. Zbyt jaskrawe barwy mogą nam w tym przeszkadzać.

Czego potrzebujesz?

Od tego należy zacząć poszukiwania – od zastanowienia się nad funkcjonalnością wnętrza. Meble sypialniane mogą być minimalistyczne lub nowoczesne, jedne i drugie świetnie się sprawdzą w każdym wnętrzu. Na pewno należy się zastanowić, ile miejsca do przechowywania potrzebujemy, czy mamy np. oddzielną garderobę i czy możemy zrezygnować z szafy w sypialni. Warto skorzystać z opcji czatu z pracownikami sklepów internetowych i dopytać, czy dany mebel nie występuje w innym rozmiarze lub kolorze. Z pewnością pomogą nam w odpowiednim wyborze, oraz przy komponowaniu naszego wymarzonego zestawu – od łóżka, przez szafy, kończąc na komodach i stolikach nocnych.

Podczas zamawiania mebli, warto także zwracać uwagę na opcje dodatkowe. Nie każdy producent oferuje darmową dostawę czy wniesienie – a dla nas może to być kolejną korzyścią. Jeśli nie jesteśmy też z zamiłowania majsterkowiczami lub zależy nam na czasie, możemy także wybrać opcję dostawy z montażem na miejscu. To bardzo dobre i wygodne rozwiązanie, które często jest za niewielką dopłatą.