Wybieramy materac

Piankowy, strefowy, dwustronny – im więcej informacji o materacach szukamy, tym możliwości pojawia się więcej. Czym się kierować przy wyborze? Jakie materace, będą najbardziej odpowiednie?

Na pozór wszystkie wyglądają tak samo, ale kiedy zagłębimy się w ich szczegółowy opis, bardzo szybko można się pogubić. Materace mogą być wykonane z różnych materiałów i spełniać różne funkcje, dlatego warto dowiedzieć się więcej przed zakupem. Pamiętajmy także, że jest to inwestycja w komfort naszego snu.

Lato/zima

Materace dwustronne różnią się od tych zwykłych rodzajem powłoki, jaki się na nich znajduje. To wszystko ze względu na właściwości termoizolacyjne. Strona letnia, dzięki zastosowaniu bawełny, daje uczucie chłodu, natomiast zimowa – pozwala na utrzymanie ciepła.

Jak to jest z tymi strefami?

Producenci mają w ofercie różne materace. Bardzo chętnie wybierane są te 7-strefowe. Ich twardość jest różna w różnych strefach, dzięki czemu, idealnie może się dopasować do naszego ciała. Zapewnia to nie tylko lepszą jakość snu, ale także pozytywnie wpływa, choćby na kręgosłup. Pamiętajmy, że to materac ma się dopasować do nas, a nie odwrotnie.
Przy wyborze najlepszego dla nas materaca, przede wszystkim pamiętajmy, że powinien on być inwestycją na lata. Kupujący, często decydują się na zakup tańszej ramy a zaoszczędzone w ten sposób środki, wolą przeznaczyć na lepszej jakości materace. Pamiętajmy także o odpowiednim dbaniu o nie – odwracaniu czy praniu pokrowca, choćby ze względów higienicznych.